Obrazy do sypialni – czym się kierować przy ich wyborze? - Digitaldruk

Obrazy do sypialni – czym się kierować przy ich wyborze?

Nasze produkty

Obrazy do sypialni – czym się kierować przy ich wyborze?

Sypialnia powinna być dla domowników miejscem wyciszenia, wypoczynku i relaksu. Pod żadnym pozorem nie może nas rozpraszać lub przytłaczać. Przy urządzaniu tego pomieszczenia warto zatem pamiętać, że kolory, meble i dodatki, na  jakie się zdecydujemy, będą stanowiły o jakości naszego odpoczynku i snu! Jak zatem dobrać obrazy do sypialni?

Delikatne linie i spokojne widoki

Obrazy na ścianę sypialni powinny być stonowane i łagodne – zarówno pod względem kolorystyki, jak i kompozycji. Pamiętajmy, że będziemy je oglądać przed zaśnięciem i zaraz po przebudzeniu. Warto więc, aby wybrany wzór był miły dla oka i wprowadzał nas w dobry nastrój. Możemy zdecydować się na obrazy na płótnie, które przedstawiają motywy florystyczne, zdjęcia natury i bezkresne pejzaże. Tego typu wzory będą sprzyjać wyciszeniu. Kompozycje powinny składać się z miękkich i delikatnych linii o małym kontraście

obraz na płótnie KN1075X4 obraz na płótnie GR541X79 obraz na płótnie K885X1C

Kolor to coś więcej niż estetyka

Wiele osób przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej, zastanawia się jakie kolory powinny mieć obrazy do sypialni. Warto tutaj zaznaczyć, że kolory, które nam towarzyszą w danym pomieszczeniu mają nie tylko znaczenie estetyczne, lecz także wpływają na naszą psychikę, nastrój i zdolność koncentracji. Jakie kolory powinny mieć zatem ściany, dodatki i obrazy na ścianę Twojej sypialni?

  • Błękit – wpływa na nas kojąco, wywołuje radość i spokój. Łagodzi także skołatane nerwy i rozbiegane myśli. Sprzyja spokojnemu i głębokiemu snu.
  • Fiolet – bardzo silnie wpływa na naszą psychikę. Pomaga zniwelować uczucie zmęczenia i łagodzi stres. Powinny go wybierać osoby cierpiące na bezsenność.
  • Zielony – jako kolor kojarzący się z naturą, wycisza i relaksuje. Przebywanie w jego towarzystwie obniża ciśnienie krwi i niweluje napięcie mięśni. Do sypialni wybierajmy jego delikatniejsze i jaśniejsze odcienie.
  • Szary – stwarza poczucie bariery chroniącej nas przed otoczeniem, a także odgradza od świata zewnętrznego. Delikatne odcienie szarości pomagają wyciszyć się i odprężyć.
obraz na płótnie KN1245AX108 obraz na płótnie K288X63 obraz na płótnie GR478X4

Co za dużo, to nie zdrowo

Kiedy wybieramy dekoracje do naszej sypialni powinniśmy pamiętać także o umiarze. Mnogość i przesyt różnych akcesoriów, kolorów i deseni może wywołać chaos we wnętrzu tego pomieszczenia, a co za tym idzie obniżyć jakość naszego snu. Decydując się na obrazy na płótnie do sypialni postarajmy się, aby stanowiły one jedną z najważniejszych dekoracji tego wnętrza. Ewentualne dodatki (świeczki, figurki i inne bibeloty) powinny jedynie harmonijnie dopełniać całości.

obraz na płótnie KN057X87 obraz na płótnie KN1298AX104 obraz na płótnie K997X42