Obrazy dzielone - niestandardowe spojrzenie na sztukę - Digitaldruk

Obrazy dzielone - niestandardowe spojrzenie na sztukę

Nasze produkty

Obrazy dzielone - niestandardowe spojrzenie na sztukę

Nowatorska sztuka stawia dopiero pierwsze kroki w nowoczesnym, polskim budownictwie. Jedną z jej najbardziej rozpoznawalnych cech jest niestandardowe spojrzenie na dotychczasową, artystyczną spuściznę. Przykładem takiego "odejścia" od klasycznej sztuki są kilkuczęściowe obrazy, które mimo fizycznego podziału tworzą razem jedną całość.

Forma niepowtarzalnej ekspresji

Duże obrazy 3 częściowe to zupełnie inny charakter sztuki. Po pierwsze, są one - zwłaszcza objętościowo - znacznie większe od typowych obrazów. Trzeba też podkreślić, że ich treść również jest dużo bogatsza. Obrazy dzielone mogą tworzyć jedną, spójną artystycznie całość, a mogą też składać się z trzech, pięciu, a nawet siedmiu odrębnych dzieł! Mogą być one ciekawą artystycznie kompozycją znanych światu dzieł sztuki, dzieł własnych (w końcu każdy może być artystą), a także zdjęć będących efektem rodzinnych sesji zdjęciowych, narzeczeńskich, ślubnych itd.

Jeden obraz w kilku częściach

Zaletą tej skądinąd oryginalnej dekoracji jest jej wielowątkowość. Za jej pomocą można udekorować np. całą przestrzeń za łóżkiem, nie martwiąc się koniecznością wypełnienia jej innymi elementami aranżacyjnymi. Mówiąc wprost - obrazy kilkuczęściowe to dekoracja kompletna, która nie wymaga dodatków i świetnie komponuje się zarówno ze stylizacją nowoczesną, jak i bardziej klasyczną. Przemawia za tym m.in. to, że treścią tych obrazów może być wszystko, począwszy od konserwatywnie rozumianych zdjęć rodzinnych, aż po zdjęcia z wakacji i awangardową sztukę współczesną.

Obrazy dzielone - zastosowanie w domowej aranżacji

Zaletą (i jednocześnie pewnym ograniczeniem) obrazów dzielonych jest ich rozmiar. Oznacza to, że wymagają one całkiem sporej przestrzeni, którą może im dać jedynie salon, pokój dzienny lub sypialnia. W przeciwnym razie ich aranżacja może być ułożona zbyt ciasno, co z pewnością nie wpłynie korzystnie na całość pokojowej aranżacji. Trzeba też pamiętać, że obrazy kilkuczęściowe powinny być dodatkowo obrobione. Jednolita ramka, dopasowany kształt, a także styl dopasowany do aranżacji pokoju to podstawowe kryteria, w oparciu o które można taki tryptyk zaprojektować i wykonać. Ciekawie prezentują się zwłaszcza obrazy wykonane na płótnie, które można łatwo przedrukować z cyfrowych oryginałów o odpowiednio dużej rozdzielczości.

Podsumowując, obrazy składające się z kilku części to świetny pomysł na udekorowanie wnętrza salonu lub sypialni. Mogą być one zarówno artystycznym zwieńczeniem aranżacji, jak również pamiątką po ważnych, rodzinnych wydarzeniach.