Obrazy do salonu – czym się kierować przy ich wyborze? - Digitaldruk

Obrazy do salonu – czym się kierować przy ich wyborze?

Nasze produkty

Obrazy do salonu – czym się kierować przy ich wyborze?

Ostatnim etapem urządzania domu czy mieszkania jest zazwyczaj dobór dodatków, które udekorują wnętrza oraz nadadzą im indywidualnego stylu i wyjątkowego charakteru. Obrazy do salonu powinny przede wszystkim pasować do całego pomieszczenia i mieć w sobie „to coś”, co sprawi, że chce się na nie patrzeć i patrzeć…

Jaką rolę ma odegrać obraz w salonie?

W trakcie wybierania obrazów na ścianę powinniśmy zastanowić się, jaką rolę miałyby one odegrać w danym pomieszczeniu. Czy chcemy ożywić trochę nasz salon i dodać mu nowej energii? A może wolelibyśmy stonować dotychczasową aranżację? Te pytania powinny popchnąć nas w odpowiednim kierunku: ekspresyjnych kolorów i wyrazistych linii lub stonowanych barw i delikatnych kształtów. Kiedy już wiemy, jaki charakter powinien mieć nasz obraz do salonu, możemy przejść do bardziej szczegółowych zagadnień.

obraz na płótnie AM797X104 obraz na płótnie GR584X1B obraz na płótnieZ301X83

W jaki sposób dobrać obrazy na ścianę do salonu?

Przed wszystkim powinniśmy kierować się kolorystyką, która przeważa w naszym pokoju dziennym. Obrazy na płótnie z całą pewnością nie mogą „gryźć się” z otoczeniem: kolorem ścian, mebli i innych dekoracji. Wybrany wzór nie powinny również całkowicie zdominować naszego salonu - powinien natomiast stanowić ciekawe uzupełnienie zastanego wystroju wnętrza i dodać mu niepowtarzalności.

Kolejnym kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę w trakcie wyboru obrazów na ścianę jest ich rozmiar i kształt. Wymiary takiej dekoracji powinny być proporcjonalne do miejsca, w którym ma ona zawisnąć. Pamiętajmy, że obrazy na płótnie wymagają odpowiedniej przestrzeni wokół siebie – tak zwanego „tła”, które pozwoli obrazowi zaistnieć w danym pomieszczeniu. Z tego też powodu grafika nie powinna kontaktować się w żaden sposób z meblami, zasłonami i innymi elementami wnętrza.

obraz na płótnie KN1350AX78 obraz na płótnie TM243X4 obraz na płótnie GR595X63

Temperament i gust – dobrzy doradcy

Podczas szukania wymarzonej dekoracji, nie możemy zapominać o swoich własnych upodobaniach: naszym guście i temperamencie. Obrazy do salonu powinny być dopasowane do charakteru i stylu życia domowników. To właśnie sztuka jest najlepszym sposobem wyrażania siebie, więc obraz, który zawiśnie w naszym salonie musi być zdecydowanie w naszym stylu. Kierujmy się swoim charakterem (jesteśmy spokojni czy wybuchowi?), hobby (lubimy aktywność na świeżym powietrzu czy zwiedzanie wielkich miast?) lub dotychczasowymi podróżami (nic tak nie poprawia humoru jak widok ulubionej plaży). Gwarantujemy, że obrazy na płótnie dobrane zgodnie z Twoimi upodobaniami staną się piękną ozdobą Twojego domu lub mieszkania na długie lata!<span

obraz na płótnie K1025X45 obraz na płótnie AM788X104 obraz na płótnie KN1268AX34