Obrazy do kuchni – czym się kierować przy ich wyborze? - Digitaldruk

Obrazy do kuchni – czym się kierować przy ich wyborze?

Nasze produkty

Obrazy do kuchni – czym się kierować przy ich wyborze?

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie dla wszystkich domowników. Nie bez powodu nazywa się ją „sercem domu”, a najlepsze imprezy przenoszą się właśnie do niej. Wokół kuchni koncentruje się życie rodzinne i kumuluje pozytywna energia. Jakie obrazy na ścianę wybrać do tego pomieszczenia?

Jesz także oczami!

Wystrój kuchni powinien się nam kojarzyć bardzo pozytywnie: z przyjazną atmosferą, apetycznymi zapachami i rodzinnym ciepłem. Dlatego tak ważny jest dobór dodatków, które będą nam towarzyszyć w tym pomieszczeniu. Obrazy na płótnie, które mają zawisnąć na kuchennej ścianie mogą zatem przedstawiać smacznie wyglądające potrawy lub produkty spożywcze, np. świeże warzywa, dojrzałe owoce, aromatyczne przyprawy, ulubione makarony, kawę, itp. Tego typu fotografie dodadzą nam apetytu i staną się inspiracją do kulinarnych podróży i eksperymentów.

Jeżeli nie jesteś zwolennikiem tak oczywistych rozwiązań, możesz oczywiście zdecydować się na inne obrazy do kuchni. Mogą to być na przykład piękne krajobrazy czy kolorowe grafiki. Pamiętaj jednak, że powinny one wywołać pozytywne skojarzenia i wzbudzać w nas same dobre emocje. Chyba nie chcesz nabawić się wrzodów żołądka? :-)

JN512X7.jpg JN062X45.jpg JN720X87.jpg

Apetyczne kolory

Obojętnie czy zdecydujesz się na obrazy na płótnie przedstawiające jedzenie czy też inne wzory, powinieneś wiedzieć, jakie kolory najlepiej sprawdzą się w kuchni i jadalni. Dobór odpowiednich kolorów do tych pomieszczeń jest szczególnie ważny, ponieważ mogą one wpływać na naszą psychikę, a co za tym idzie na nastrój i apetyt.

  • Pomarańczowy – to najlepszy kolor do kuchni i jadalni. Powoduje on wzmożone wydzielanie soków żołądkowych, więc idealnie sprawdza się w pomieszczeniach, w których przygotowuje się lub spożywa posiłki. W towarzystwie pomarańczowego, apetyt będzie Ci zawsze dopisywał!
  • Żółty – podobnie jak pomarańczowy może zaostrzać apetyt. Kolor ten kojarzy się ze szczęściem i radością, więc zapewni przyjemną atmosferę podczas rodzinnych posiłków. Użyty w jadalni sprawi, że będziemy czuć się w niej swobodnie.
  • Zielony – choć to nieoczywisty wybór, kolor ten świetnie sprawdzi się w kuchni lub jadalni, ponieważ kojarzy nam się ze świeżością! Wyobraź sobie sałatę, groszek cukrowy, szpinak… Pyszne, prawda? Zielony to kolor, który kojarzymy często ze zdrowym odżywianiem i witalnością, więc w kuchni będzie idealnym towarzyszem podczas komponowania smacznych sałatek!

W kuchni i jadalni nie sprawdzą się natomiast obrazy na ścianę w odcieniach niebieskiego. Kolor ten hamuje nasz apetyt i sprawia, że nie mamy ochoty zjeść danego produktu.

JN028X63.jpg JN470X108.jpg JN410X104.jpg