Jakie obrazy wybrać do łazienki? - Digitaldruk

Jakie obrazy wybrać do łazienki?

Nasze produkty

Jakie obrazy wybrać do łazienki?

Obraz to jedna z najczęściej stosowanych dekoracji, dopełniająca całość aranżacji pomieszczenia. Dobrze dopasowane poprawiają klimat w pomieszczeniu, dzięki czemu przebywanie w nim jest bardziej komfortowe i przyjemniejsze. Obrazy doskonale pasują również do łazienek. Jak wybrać te najlepsze? Na co warto zwrócić uwagę?

Czy obraz w łazience to dobry pomysł?

Jeszcze kilka lat temu obrazy w łazience były naprawdę rzadko spotykanym zjawiskiem, dziś jednak trendy zupełnie się zmieniły, a nowoczesny obraz potrafi dodać pomieszczeniu modnego i stylowego charakteru. Dobór obrazów w tym przypadku jest dość dowolny, pod warunkiem dopasowania go do charakteru i stylu, w jakim łazienka została urządzona. Nowoczesna grafika nie będzie pasowała do klasycznego wnętrza, a tradycyjne malunki nie odnajdą się w nowoczesnej, prostej i minimalistycznej stylistyce.

Wybierając obraz do łazienki, należy pamiętać nie tylko o charakterze aranżacji pomieszczenia, ale również jego wielkości. Szczególnie wymagające zadanie stoi przed osobami, które zdecydują się na umieszczenie obrazu w niewielkiej łazience.

Wzory idealne do łazienki

Wybierając wzory na obrazach do łazienki warto mieć na uwadze przede wszystkim własne preferencje - w końcu to bardzo ważne, by w każdym z zamieszkiwanych pomieszczeń czuć się dobrze. Warto stawiać przede wszystkim na ciepłe i relaksujące wzory, które pomogą się odprężyć, wprawić w lepszy nastrój i wyciszyć nawet po bardzo ciężkim dniu. To jaki wzór znajdzie się na obrazie nie ma tak naprawdę większego znaczenia - ważne by był przyjemy dla oka domowników, przywołujący miłe skojarzenia czy wspomnienia.

Jaki rozmiar obrazu do łazienki?

Aby łazienka dobrze się prezentowała, obrazy zamieszczone na ścianach muszą koniecznie być dobrze zgrane z ich proporcjami. Zbyt duża grafika będzie przytłaczająca i sprawi, że domownicy będą chcieli jak najszybciej wyjść z pomieszczenia. Zbyt mały obraz też nie będzie się prezentował zbyt korzystnie, może się nawet zdarzyć, że zniknie i będzie niemal całkowicie niewidoczny na tle innych elementów aranżacyjnych.

W łazience równie dobrze będzie się prezentował jeden większy obraz, jak i kilka mniejszych (nie muszą być równiej wielkości), najlepiej umieszczonych na różnych wysokościach. W przypadku większej ilości grafik warto pamiętać o tym, by były one ze sobą spójne pod względem tematyki, którą przedstawiają. Tylko w takim przypadku całość kompozycji będzie się prezentowała estetycznie, a pomieszczenie nabierze ciekawego charakteru.