Obraz czy plakat w domu - na co się zdecydować? - Digitaldruk

Obraz czy plakat w domu - na co się zdecydować?

Nasze produkty

Obraz czy plakat w domu - na co się zdecydować?

Jak w ciekawy sposób zaaranżować ścianę w domu? Istnieje na to wiele rozwiązań, jednak nadal do najpopularniejszych należą obrazy lub plakaty wybierane jako dekoracje ścienne. Obraz czy plakat w domu - na co warto się zdecydować?

Obrazy a plakaty - wady i zalety obu rozwiązań

Zdobienie ścian obrazami cieszy się popularnością od wieków. W wielu przypadkach kolekcjonowanie obrazów znanych malarzy przekształcało się w pasję owocującą znakomitymi kolekcjami, które współcześnie można podziwiać w muzeach, takich jak Galeria Uffizi we Florencji czy Galeria Borghese w Rzymie. Niestety, kolekcjonowanie sztuki, nawet współczesnej, to zazwyczaj dość duży wydatek dla domowego budżetu, na który mogą pozwolić sobie nieliczni. Z pomocą przychodzą więc znacznie tańsze opcje, jakimi są np. plakaty - reprodukcje znanych dzieł sztuki wykonywane techniką fotografii cyfrowej. Do złudzenia przypominają one autentyczne dzieła sztuki, dzięki możliwościom, jakie daje przenoszenie fotografii cyfrowej na płótno.

Również współczesne plakaty tworzone z użyciem nowoczesnej techniki cyfrowej nie przypominają już reprodukcji zdobiących ściany dawniej. Wysoka jakość papieru i druku nanoszonego na ten materiał powodują, że plakaty cieszą się coraz większą popularnością, z powodzeniem zastępując klasyczne dzieła sztuki jako ozdoba ścian. Duże obrazy lub grafiki można także dostosować wymiarami do swoich potrzeb, wykorzystując je chociażby jako plakat do łazienki wykonany na papierze odpornym na podwyższoną wilgotność, jaka zazwyczaj panuje w tym pomieszczeniu.

Gdzie można wykorzystać plakaty lub obrazy jako ozdoby ścian?

Szeroka gama motywów, wysoka jakość i staranność wykonania powodują, że duże obrazy na płótnie lub plakaty tworzone z użyciem techniki cyfrowej możemy swobodnie wykorzystać niemal w każdym pomieszczeniu w domu. Wspominaliśmy już o łazience, ale równie dobrze plakaty lub obrazy na płótnie sprawdzają się jako swoista "kropka nad i" w aranżacji salonu, jadalni, przedpokoju czy kuchni. Plakaty warto wybierać do wnętrz urządzanych w stylu postindustrialnym czy skandynawskim, gdzie świetnie komponują się z prostymi, funkcjonalnymi meblami, wnosząc do całości aranżacji indywidualny charakter mieszkańca danego domu lub mieszkania. Eleganckie obrazy drukowane na płótnie to z kolei polecany wybór do salonu czy sypialni, którym nadadzą przytulnego i jedynego w swoim rodzaju charakteru. Ciekawym rozwiązaniem, coraz częściej stosowanym, jest obraz tryptyki, w którym ten sam motyw powtarza się w nieco różnych ujęciach, dając wyjątkowo interesujący efekt.

Zapraszamy do przejrzenia obrazów na płótnie i plakatów dostępnych w naszej ofercie, których szeroki wybór gwarantuje możliwość wybrania propozycji idealnie odpowiadającej zróżnicowanym upodobaniom.