Jakie obrazy wybrać do pokoju dziecięcego? - Digitaldruk

Jakie obrazy wybrać do pokoju dziecięcego?

Nasze produkty

Jakie obrazy wybrać do pokoju dziecięcego?

Chcesz dodać trochę nowej sztuki do pokoju swojego dziecka, ale nie wiesz, od czego zacząć? Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci znaleźć właśnie to, czego szukasz!

Odzwierciedlaj zainteresowania swojego dziecka

Plakaty do pokoju Twojego dziecka, na których widnieje ich ulubiona postać z bajki lub filmu, to z pewnością strzał w dziesiątkę. Pamiętaj, że dodatkowo personalizowany plakat, jak na przykład z dodanym imieniem dziecka, sprawi, że maluch ucieszy się jeszcze bardziej.

Zasięgnij opinii swoich dzieci

Upewnij się, że zapytasz dzieci, jakie obrazy na płótnie lub naklejki chciałyby mieć na swoich ścianach. Warto także podzielić się z nimi swoimi pomysłami na aranżację wnętrza. Nawet dzieci w wieku 3 lub 4 lat mają zdanie na temat tego, co im się podoba. Zaangażowanie ich w procesie wystroju wnętrza sprawi, że poczują się one ważne i przydatne.

Nie bój się odważnych kolorów

Pokoje dziecięce pozwalają na dodanie kolorów w sposób, którego możesz się obawiać w pozostałych częściach domu! Ponadto obrazy na płótnie w stonowanych kolorach wspaniale będą współgrać w ciekawymi kolorami, takimi jak zielony, niebieski czy fioletowy.

Nadaj pokojowi spójny charakter

Pomimo tego, że pokoje dziecięce zwykle są o wiele bardziej odważne i "szalone" niż inne pomieszczenia, to i tak takie pomieszczenie nie powinno wyglądać jakby było chaosem. Wybierz motyw i kolor przewodni, którego będziesz się trzymać. Przykładowo pomaluj ściany na czarno, a obrazy na płótnie i osłonki na kwiatki dobierz w odcieniach niebieskiego. Fotel do biurka i lampkę dodaj w kolorze różowym. Takim sposobem pokój będzie zaaranżowany spójne, ale także ciekawie.

Dodaj trochę inspiracji i motywacji dla dziecka

Pomysł umieszczenia w pokoju dziecięcym specjalnego powiedzenia lub cytatu to strzał w dziesiątkę. Może to zainicjować rozmowę z nimi i mieć inne znaczenie, gdy będą starsze. Plakat z napisem "Rób to, co kochasz" lub "Jesteśmy z Ciebie dumni" z pewnością poprawi dzieci humor, gdy będzie miało gorszy dzień.

Edukacja

Sztuka dla dzieci to świetna okazja do zapoznania ich z nowymi rzeczami — może to być mapa świata, alfabet, obraz układu słonecznego, jak kto woli. Możesz znaleźć kawałki dla pokojów dziecięcych, które są zarówno super stylowe, jak i edukacyjne.

Dołącz ich arcydzieła do pomieszczenia

Nie ma lepszego miejsca, aby włączyć kreatywność i sztukę dzieci do pomieszczenia, niż ich własny pokój! Zawieś na ścianach ich własnoręczne malunki, a w połączeniu z innymi obrazami z pewnością stworzą zgrany wystrój.