Kolaż ze zdjęć w domu – pomysł na świetną dekorację ścian - Digitaldruk

Kolaż ze zdjęć w domu – pomysł na świetną dekorację ścian

Nasze produkty

Kolaż ze zdjęć w domu – pomysł na świetną dekorację ścian

Nawet najbardziej dopracowane aranżacje sprawiają wrażenie pozbawionych charakteru, jeśli nie wprowadzisz do wnętrza szczypty indywidualności. Dom to nie zimne wnętrza niczym prosto z katalogu. To ciepło domowego ogniska, pełne uczuć, emocji i wspomnień. Jeśli jesteś na etapie dekorowania mieszkania, to mamy dla ciebie idealną propozycję – kolaż ze zdjęć.

Zdjęcia drukowane na płótnie – najpiękniejsza dekoracja wnętrza

Już nie musisz wywoływać zdjęć i kupować pasujących ramek, by cieszyć się galerią fotografii. Zdecyduj się na zdjęcie w formie obrazu, gotowe do zawieszenia. Zdjęcia drukowane na płótnie o delikatnym splocie, przy użyciu wielkoformatowej drukarki oraz tuszu z technologią Vivid Magenta, mają nasycone kolory i wiernie odwzorowują każdy detal fotografii. Kompozycja z takich obrazów na ścianie to piękna i elegancka dekoracja, która z powodzeniem zastąpi inne ozdoby i doda wnętrzu indywidualnego charakteru.

Jak zaprojektować kolaż ze zdjęć na ścianie?

Aby galeria zdjęć prezentowała się stylowo, musisz rozmieścić poszczególne obrazy zgodnie z jakąś koncepcją. Nie warto robić tego w sposób nieprzemyślany, ponieważ losowo zawieszone ramki będą wprowadzać chaos i nieład. Na początek warto zatem zastanowić się nad projektem kolażu.

Na szczęście w przypadku zdjęć drukowanych na płótnie nie musisz się już martwić doborem ramek. Płótno zadrukowane jest również po bokach, a więc zyskujesz estetycznie wykończone fotografie. Jeżeli masz kilka zdjęć, możesz najpierw rozłożyć je na podłodze, by sprawdzić, jaka konfiguracja będzie ci się najbardziej podobać.

Sposobów wieszania fotografii jest naprawdę wiele. Możesz skomponować galerię w następujący sposób:

  • Powieś jedną dużą fotografię na środku, a dookoła niej umieść mniejsze zdjęcia,
  • Duże zdjęcie, a obok niego cztery mniejsze fotografie,
  • Z obrazów równej wielkości (np. kwadratowych) stwórz geometryczną galerię,
  • Podłużny prostokątny obraz umieść na dole, a nad nim powieś mniejsze fotografie,
  • Równej wielkości obrazy rozmieść jeden nad drugim w pewnej odległości – ten sposób sprawdzi się nad schodami na piętro.

Kolaż zdjęć – szaleństwo czy harmonia?

Zdjęcia drukowane na płótnie to piękna pamiątka, ale i praktyczny dodatek, który może odmienić wnętrze. Kolorowe zdjęcia (np. z wakacji, urodzin dziecka, wieczoru panieńskiego, wycieczki itp.) wprowadzą do wnętrza energię i lekki nieład (oczywiście mile widziany, jeśli jest to efekt zamierzony). Stonowane fotografie (czarno-białe lub w sepii) dodadzą zaś wnętrzu przytulności i wprowadzą wrażenie harmonii.

W różnych miejscach domu możesz zdecydować się na inne rozwiązania. W zbyt sterylnie urządzonym salonie może się przydać szczypta szaleństwa (niemniej warto, aby zdjęcia miały zbliżoną kolorystykę i klimat). Innym świetnym pomysłem jest stworzenie drzewa genealogicznego z portretów członków rodziny. Zamiast tego można po prostu powiesić wspólne rodzinne zdjęcia. Takie rozwiązanie zawsze dodaje przytulności. Sypialnię możesz natomiast udekorować romantycznymi fotografiami ze ślubnej sesji zdjęciowej, co doda jej intymnego charakteru.