Home office - Jak udekorować przestrzeń do pracy zdalnej? - Digitaldruk

Home office - Jak udekorować przestrzeń do pracy zdalnej?

Nasze produkty

Home office - Jak udekorować przestrzeń do pracy zdalnej?

Praca zdalna to dla niektórych z nas prawdziwe zbawienie. Brak konieczności wychodzenia do biura i możliwość pracowania w zaciszu domowym to duży luksus. Przygotowując swoje miejsce do home office, warto ozdobić je tak, aby pomagało się skupić na zaplanowanych zadaniach. Pomocne mogą okazać się plakaty na płótnie, które wprowadzą miły akcent.

Plakaty i obrazy

Puste ściany nie prezentują się dobrze. Warto umieścić na nich obrazy na płótnie, które będą nienachalną ozdobą. Relaksujący krajobraz, motywujący cytat czy inspirująca abstrakcja to pomysł, który należy rozważyć, jeśli chcemy nadać trochę życia naszej biurowej przestrzeni. Plakaty na płótnie sprawdzą się idealnie, kiedy z surowego pomieszczenia chcemy urządzić ciepłe biuro, w którym aż miło będzie pracować.

Makramy

Jeśli obrazy na płótnie to dla nas za mało, warto pomyśleć o makramach. Technika, jakiej używa się do wyplatania, pozwala zrobić ze sznurka praktycznie wszystko- dywany, narzuty, osłonki na doniczki czy ozdoby ścienne. Dla wielbicieli stylu boho to prawdziwa gratka i totalny must-have.

Zasłony

Nagie okna bez firan prezentują się niezbyt dobrze. Nie trzeba stronić od nieszablonowych rozwiązań, dlatego zasłony w kreatywne wzory to wspaniały akcent, który pozwoli ożywić przestrzeń biurową. Mogą one też pełnić drugą funkcję- jeśli nie mamy osobnego pokoju na home office, zasłony stanowią dobre odgrodzenie biurka od reszty pomieszczenia. Jeśli panuje tam bałagan, goście oraz domownicy na pewno nie zobaczą tego za kotarą.

Akcesoria biurowe

Biurkowe organizery i segregatory pomagają w uporządkowaniu dokumentów. Piórniki, ozdobne pojemniki na długopisy i karteczki samoprzylepne pozwolą na skuteczne robienie notatek. Warto jest umieścić regał lub niewielką półkę, na której będą mogły być kompletowane wszelkie potrzebne artykuły papiernicze, teczki czy książki.

Oświetlenie

Należy pamiętać, że światło to też ozdoba. Nic nie zastąpi słońca i energii, jaką daje, jednak w pochmurnej jesieni i krótkich zimowych dniach niezbyt możemy na to liczyć. Najlepiej jest mieć do dyspozycji dwa źródła świata- rozproszone i kierunkowe. Oryginalna i nietypowa lampka umili nam czas spędzany przy biurku. Oświetlenie jest niezwykle istotne, dlatego warto o nie zadbać, aby nie popsuć sobie wzroku.

Przy dekorowaniu przestrzeni do home office warto zadbać o obrazy na płótnie, które powinny być ozdobą każdego pomieszczenia. Nieważne, czy mieszkasz w domu, apartamencie, lofcie czy kawalerce - na pewno znajdziesz coś, co będzie pasowało na Twoje ściany.