Jak wyeksponować zdjęcie lub plakat na ścianie? - Digitaldruk

Jak wyeksponować zdjęcie lub plakat na ścianie?

Nasze produkty

Jak wyeksponować zdjęcie lub plakat na ścianie?

Dekoracje ścienne są ozdobą niemalże każdego domu i wnętrza, a wszelkie zdjęcia, plakaty lub obrazy niewątpliwie je wzbogacają. Jednocześnie urozmaicają one pomieszczenia, tworząc unikalną, niepowtarzalną przestrzeń. Trzeba zauważyć, że należy umieszczać zdjęcia, plakaty oraz obrazy w ramie, aby jeszcze bardziej nadać charakteru danej grafice.

Sposoby oprawiania zdjęć i plakatów

Podstawowym i najbardziej popularnym sposobem oprawiania zdjęć jest zastosowanie ramy. Wśród ram wyróżnia się te wykonane z drewna, płyt MDF, stosuje się także ramy aluminiowe i tekturowe typu Passepartout. Można także umieścić plakat w antyramie.

  1. Ramy drewniane są wyjątkowo trwałe i charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Jeszcze jedną ich zaletą jet to, że można je wykonać niemalże w każdym rozmiarze. Ramy tego typu pasują do różnych typów wnętrz.
  2. Ramy wykonane z płyt MDF są najtańszym rozwiązaniem umożliwiającym oprawę ram, a ich zaletą prócz ceny jest niska masa, zatem można je wieszać na specjalnych rzepach lub taśmach przylepnych. Występują one w różnych rozmiarach i kolorystyce, ale są mniej trwałe i gorsze jakościowo od ram drewnianych.
  3. Ramy aluminiowe to rozwiązanie dla osób ceniących sobie minimalizm. Są one aktualnie bardzo popularne. Ich główną cechą jest to, że są bardzo cienkie. Dzięki temu są mało widoczne, subtelne i nie dominują nad zdjęciem lub plakatem. Występują w różnych kolorach, najczęściej czarnym białym, srebrnym lub złotym.
  4. Passepartout jest natomiast rozwiązaniem bardzo eleganckim, nadającym zdjęciu lub grafice wygląd dzieła sztuki. Jest to element wykonany z kartonu lub tektury umieszczany wewnątrz ramy. Passepartout można wykonać na wymiar, dostosowując go do danej oprawy.
  5. Zdjęcie lub plakat w antyramie to rozwiązanie, w którym plakat lub zdjęcie przykryte jest szkłem bądź pleksi i przymocowany przy pomocy specjalnych haczyków do plecków antyramy wykonanych z płyty MDF. Jest to jednak rozwiązanie dość tanie, jednakże nie prezentuje się tak dobrze, jak dobrze dobrana rama.

W ostatnim czasie popularne stało się umieszczanie zdjęć i plakatów na wieszakach rozwieszanych na żyłkach lub sznurkach. Plakat w takim przypadku umieszcza się pomiędzy listwami. Jest to rozwiązanie nowatorskie, które można wykonać samodzielnie w domu.

Plakat lub zdjęcie w ramie czy bez? Co sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu?

Współcześnie zdjęcia i plakaty w ramie to nie tylko portrety gwiazd muzyki czy kina, dzisiaj są to wysokiej jakości, unikalne grafiki. Dla wzmocnienia ich odbioru umieszcza się je w ramkach, antyramach bądź na wieszakach. Nie tylko sam motyw przedstawiony na plakacie ma znaczenie, ale połączenie go z dobrze dobraną ramką lub oprawą sprawi, że wnętrze stanie się niepowtarzalne. Takie nowoczesne obrazy w ramie tworzą oryginalną kompozycję, która nada charakteru nie tylko w domu, ale w nowoczesnej przestrzeni biurowej.

Dodatkowo plakaty w ramie są niedrogim sposobem na upiększenie nie tylko nowoczesnego wnętrza. Jego zalety docenią również osoby ceniące sobie styl skandynawski, boho lub fani stylu vintage. Plakaty w ramie można umieszczać niemalże w każdym pomieszczeniu.

Trzeba zauważyć, że dobrze oprawione zdjęcie lub plakat zachwyci zarówno domowników, jak i ich gości. Dodatkowo będzie ozdobą nie tylko przestrzeni domowej, ale i usługowej oraz sklepowej